Yhteystiedot - Taito Keski-Suomi - käsityön iloa
 

Taito Keski-Suomi

Toimisto

Avoinna ma-pe 9-15.30
Kauppakatu 25, 40100 Jyväskylä
p. 010 387 1010, taito@taitokeskisuomi.fi

Toiminnanjohtaja Oili Kinnunen
p. 0400 553059,  oili.kinnunen@taitokeskisuomi.fi
Toimistosihteeri Sirpa Pennanen 
p. 050 412 1532, sirpa.pennanen@taitokeskisuomi.fi

Taito Shop Jyväskylä

Avoinna: ma-pe 10-18, la 11-15

 
Kauppakatu 25, 40100 Jyväskylä
p. 050 4121585, taitoshop@taitokeskisuomi.fi
Myymälänhoitaja Kaisa Berisha

Facebook-sivumme

 

 

 

Taitokeskus / Jyväskylän käsityökoulu sijaitsee Kivääritehtaalla

Taitokeskus Jyväskylä

Jyväskylän käsityö- ja muotoilukoulu

Kivääritehtaankatu 6, G-rappu, 40100 Jyväskylä

Toimisto: Kurssi- ja koulutusasiat

Avoinna ma - to klo 10-16, pe klo 10-15.

p. 050 4130 993, taitokeskus@taitokeskisuomi.fi

 

Henkilöstön yhteystiedot

Maire Valkonen, koulutuspäällikkö, rehtori 

p. 050 432 1943, maire.valkonen@taitokeskisuomi.fi  

Tuula Juntunen, kurssisihteeri, oppilasasiat
p. 050 4130 993, taitokeskus@taitokeskisuomi.fi 

Minna Lahti, opettaja, ammatilliset koulutukset

p. 050 413 0995, minna.lahti@taitokeskisuomi.fi

Hanna Hintikka, opettaja, vanhempainvapaalla

p. 050434 8204,  hanna.hintikka@taitokeskisuomi.fi

Riikka Holappa, opettaja
p. 044 727 9824, riikka.holappa@taitokeskisuomi.fi

Pertti Tuukkanen, opettaja, huollot
p. 040 080 1457, pttekniikka(at)gmail.com 

 

Tutustu Taitokeskuksen sijantikartta ja pysäköintitiedotteeseen.

Facebook-sivumme

Taitokeskus sijaitsee Kivääritehtaan kiinteistössä Jyväskylän Tourulassa. 

Taitokeskuksessa toimii Jyväskylän käsityö- ja muotoilukoulu järjestäen käsityön taiteen perusopetusta lapsille, nuorille ja aikuisille.

Taitokeskuksessa järjestetään ammatillisia koulutuksia.

Taitokeskuksen lyhytkurssit löydät kurssikalenteristamme, josta voit myös ilmoittautua kursseille.

Järjestämme tilauksesta suosittuja TYHY-pajoja työyhteisöille ja tilauskursseja.

Taitokeskus Joutsa/Taito Shop

Avoinna ma-to 10-17, pe 10-15, muina aikoina erikseen sovittaessa

Jousitie 38, 19650 Joutsa

p. 050 413 1008, taitokeskus.joutsa@taitokeskisuomi.fi

Anna-Liisa Liukkonen, toim.ohjaaja

 

Facebook-sivumme

Saarijärven Taitokeskus/Taito Shop

 

Avoinna

ma 10-13 ti-to 10-17, pe 10-15

 

kesällä ja joulukuussa

ti-pe klo 10-17, la 10-15

 

Paavontie 4, 43100 Saarijärvi
p. 050 413 1013

taitokeskus.saarijarvi@taitokeskisuomi.fi  

Mari Tuimala, toim.ohjaaja, p.044 551 0243

Anne Tuhkanen, toim.ohjaaja, p.044 551 0242

anne.tuhkanen@taitokeskisuomi.fi

 

Facebook-sivumme

 

JUHLA- JA KOKOUSTILA VUOKRATTAVISSA (helmikuu 2018 saakka)

Kodikas juhla- ja kokoustila Kunnantupa tarjoaa miellyttävät puitteet perhejuhliin ja kokouksiin. Tilassa on n. 50 istumapaikkaa ja keittiössä astiasto ym. 50 hengelle.

Tilavaraukset yllämainituista yhteystiedoista.